понедельник, 30 января 2023 г.

ПАМ'ЯТАЄМО ГЕРОЇВ КРУТ

 

Крути – наша гордість і слава,

Там соколи юні у вічність пішли.

На клич молодої держави,

Піднялися вірні сини.

Бій під Крутами… Щороку ми вшановуємо пам’ять молодих героїв, що 1918 року полягли біля залізничної станції Крути, захищаючи Українську народну республіку від більшовицьких загонів, які рвались до Києва. Їхній подвиг навічно ввійшов до літопису боротьби за незалежність Вітчизни, як одне із свідчень незламності духу українського народу, його вічним прагненням до волі і справедливості.

Бій під Крутами – це і тріумф і трагедія. У ньому переплітається і біль, і смуток, і гордість за молодих юнаків. Загибель студентів – це символ патріотизму й жертовності українського народу, який завжди боровся й боротиметься за кращу долю.

Бійці Збройних Сил України продовжують традиції героїв Крут – б'ють ворога і відстоюють незалежність і територіальну цілісність нашої Батьківщини.

Перемога буде за нами!

Напередодні Дня пам’яті Героїв Крут бібліотека підготувала виставку-пам'ять "Пам'ятаємо героїв Крут". Запрошуємо до перегляду.

четверг, 26 января 2023 г.

ГОРИТЬ СВІЧА, І ПАМ'ЯТЬ ПОЛУМ'ЯМ ТРЕМТИТЬ

 

27 січня весь світ вшановує пам’ять загиблих в роки Голокосту – жахливої трагедії, жертвами якої стали близько шести мільйонів євреїв. В Україні було розстріляно понад півтора мільйона людей, але й до сьогодні дослідники не мають точних даних щодо справжньої кількості знищених нацистами євреїв та ромів.

 До уваги користувачів бібліотеки експонується книжкова виставка-реквієм "Горить свіча, і пам'ять полум'ям тремтить", де представлена  історична література, книги пам’яті, художні твори та краєзнавчі матеріали про страшні факти Голокосту.

Тож пам’ятаймо минуле та шануймо пам’ять усіх жертв Геноциду.

  

воскресенье, 22 января 2023 г.

УКРАЇНО СОБОРНА, МОЯ ГОРДІСТЬ І СЛАВА

 

Моя країна – Україна!

У світі кращої нема

Вона Соборна і єдина

Моя Вітчизна дорога!

День Соборності – це свято, яке єднає кожного українця, єднає наші міста та думки. Тому у 2023 році цей день є важливим для нашого народу, свободи та єдності. Адже сьогодні ідея соборності залишається базовою національною цінністю українців.

Лише разом, у єдності ми зможемо подолати ворога, який посягнув на нашу землю та свободу!

До цієї дати у бібліотеці діє книжкова виставка історичної події "Україно соборна, моя гордість і слава". Відвідувачі мають змогу ознайомитися з літературою про історію нашої країни, її минуле та сьогодення.

четверг, 19 января 2023 г.

СВЯТО ВОДОХРЕЩА

 

ВОДОХРЕЩА, Хрещення чи Йордан – народно-релігійне свято, котре православні та греко-католики святкують 19 січня. Воно є останнім святом в різдвяно-новорічному циклі та завершує Святки – 12 днів Коляди між Різдвом та ВОДОХРЕЩЕМ. Із цим святом пов'язують хрещення Христа. Коли Ісус Христос досяг 30-річного віку, він прийняв хрещення від Івана Хрестителя в річці Йордані.

Напередодні свята українці традиційно зустрічають другий Святвечір. Протягом 18 січня віруючі тримають пост і нічого не їдять. Сідати за вечерю можна тільки після появи першої зірки на небосхилі. До столу подають пісні страви – рибу, вареники з капустою, кутю, узвар тощо.

Вода на ВОДОХРЕЩА вважається цілющою, вона символізує початок життя і очищення. Віруючі зберігають удома саме цю воду, адже вірять, що вона є цілющою протягом усього року.

Для користувачів бібліотеки проведено народознавчий калейдоскоп "Від Різдва – свята гожого, до Водохреща Божого". Присутні ознайомилися з історією, традиціями та прикметами цього свята.

Божої Вам опіки !

З Хрещенням Господнім !

Здоров'я! Щастя! Миру!


 

четверг, 12 января 2023 г.

ЧАРІВНИЙ СВІТ КАЗОК ШАРЛЯ ПЕРРО

 

Зимовими вечорами так приємно сісти в теплі і почитати казку. І сьогодні є чудовий привід згадати відомого у всьому світі казкаря та його книги.

395 років тому,12 січня 1628 року народився один з найвідоміших дитячих письменників – французський казкар Шарль Перро.

Кожен у дитинстві вперше зустрівся з Попелюшкою, Червоною Шапочкою, Котом у чоботях, сплячою Красунею, хлопчиком-мізинчиком. А виростаючи, кожен знайомить з цими героями своїх дітей.

Тож згадуємо, читаємо і перечитуємо казки Шарля Перро разом з усією родиною!!!




пятница, 6 января 2023 г.

ВОНА В СВІТІ ЄДИНА, ОДНА...

 

6 січня виповнюється 125 років від дня народження українського письменника, поета-лірика – Володимира Миколайовича Сосюри (1898 - 1965).

До цієї дати в бібліотеці-філії оформлено книжкову виставку-портрет" Вона в світі єдина, одна... ", присвячену життю та творчості поета.

Поезія Володимира Миколайовича нікого не залишить байдужим. Його вірші читають в будь-якому віці. Вони задовольняють різні вподобання, його вірші будуть подобатися людям завжди. Для любителів патріотичної лірики вірші про Україну, для молодих людей - любовна та інтимна лірика, для старшого покоління – твори про життя та війну. Так, є що почитати у Володимира Сосюри і головне, є чим пишатися нам, його нащадкам.

Адже ці твори вчать нас жити та любити.

Любіть Україну, як сонце, любіть,

як вітер, і трави, і води,

в годину щасливу і в радості мить,

любіть у годину негоди!

Володимир Сосюра. 




четверг, 5 января 2023 г.

ТРАГІЧНИЙ, ВЕЛИЧНИЙ І ВІЛЬНИЙ ВАСИЛЬ СТУС

 

6 січня цього року Василю Стусу виповнилося б 85 років. Та прожив він тільки 47. Це було коротке, але яскраве життя, дорога через терни до зірок.

Трагічна доля судилася Василю Стусу – талановитому українському поету, прозаїку, перекладачу, літературознавцю, правозахиснику, одному з найактивніших представників українського культурного руху 1960-х років.

Він був людиною, не здатною на компроміси, яка завжди йшла шляхом правди і заплатила за це власним життям.

Василь Стус увійшов до літератури як надзвичайно обдарована, неординарна особистість. Його творчість – це дзеркало його душі, яку ніщо не могло зламати. Твори поета не друкували в рідній країні за його власні переконання: він вважав, що українській культурі потрібна автономія. За це Василя Стуса посадили на 13 років і позбавили можливості писати. Але він писав навіть в слідчих ізоляторах, тюремних камерах, в мордовських таборах. На жаль повністю його поетичний доробок уже ніколи не стане надбанням нашого народу: не менше шестисот віршів В. Стуса було конфісковано і знищено в страшні роки його табірних страждань. Проте й та частина, якій пощастило побачити світ, засвідчила його могутнє обдарування, глибокий розум і безмежну любов до України.

Василя Стуса закатували, але не перемогли. Він навіть у найтяжчі хвилини життя твердо вірив, що вернеться до народу своїм словом, що світ його почує.

І сьогодні його поезія залунала в Україні, її почули, в неї вслухаються. Схиляються перед ним і поза Україною ті, кому випало читати його твори або довідатися про його долю й боротьбу.

За коротке життя поет, член Української Гельсінкської Групи, Стус залишив 6 томів творів, більшість з яких перекладено на англійську та надруковано на Заході.

У 1989 році Українською асоціацією незалежної творчої інтелігенції (УАНТІ) заснована Премія імені Василя Стуса. Премія присуджується авторам, які мають видатні успіхи у своїй галузі, активно присутні в українському культурному просторі.

В 1991 році за збірку поезії «Дорога болю» Василя Стуса посмертно відзначено Шевченківською премією.

26 листопада 2005 року йому посмертно присвоєно звання Героя України.

В пам'ять про Василя Стуса у бібліотеці підготовлено тематичний перегляд літератури " Трагічний, величний і вільний Василь Стус".

Читаймо Василя Стуса!

Прислухаймось до нього! Може, нам вдасться глибше збагнути його, світ, самих себе.