пятница, 22 февраля 2019 г.

Мова – наш скарб!


21 лютого за рішенням ЮНЕСКО всі народи землі відзначають Міжнародний день рідної мови.
Мова –  це той інструмент, який єднає націю, народність, народ до єдиного цілого. Це великий скарб, який треба шанувати, берегти і розумно збагачувати. Сьогодні в світі існує близько 6000 мов. І серед них – наша  рідна,  українська. Світ захоплюється українською мовою, бо вона належить до трійки  наймилозвучніших мов земної кулі.
До цієї знаменної  дати учні 6 класу провели квест-гру «Мова – наш скарб!» Отримавши маршрутні листи, команди відвідали станції  «Грамотії», «Ерудит», «Шифрувальник», «Жартівлива» та інші. На кожній станції діти виконували різні завдання-пояснювали фразеологічні звороти, розігрували гуморески, розшифровували ребуси, згадували українські пісні. Знання юних  мовознавців оцінювало журі.
Після закінчення гри учні ознайомилися з тематичною викладкою літератури «Мови чисте джерело» та запевнили, що будуть вивчати та любити рідну мову, шанувати та берегти її, спілкуватися рідною мовою.








среда, 20 февраля 2019 г.

День Героїв Небесної Сотні


       Їх назвали Небесною сотнею  –  українців, які загинули в Києві на Майдані Незалежності, вул. Грушевського та Інститутській. Гинули за честь, за волю, за право бути Українцями і за свою Батьківщину.
Героїчна сотня, зробивши перший крок, журавлиним ключем полинула  у вирій вічності, ставши нашими Ангелами-охоронцями на небі. Такими рядками розпочався урок-реквієм  «Герої  Небесної  Сотні». До присутніх звернулися вчитель  історії  Деуленко  В.М. та  сільський  бібліотекар  Самілик С. М., які відновили хронологію кривавого терору   18-20 лютого 2014 року на Майдані Незалежності у Києві. На заході лунали патріотичні вірші та пісні, відео сюжети, а також була представлена документальна виставка «Герої не вмирають».
Пам'ять  жертв  Майдану було вшановано хвилиною мовчання, а на честь Героїв Небесної Сотні було  запалено  свічку  пам’яті.     







понедельник, 18 февраля 2019 г.

Ти вічний біль – Афганістан


Афганістан… Це слово тривожить не одну душу. У пам’яті події цієї війни, що тривала 10 років, будуть жити вічно, написані кров’ю солдат, слізьми матерів, сестер, наречених…
Час іде, проте пам'ять учасників бойових дій, які повернулися до рідних домівок, залишилася такою ж гострою, як і раніше. Афганських подій ніколи і нікому не викреслити з календаря. І скільки б ми не поверталися до тих подій, встановлюючи нові і нові факти, змінюючи цифри, істина залишається одна – незмінно житиме пам'ять про Афганістан.
15 лютого з нагоди відзначення 30-ї річниці виведення радянських військ з Афганістану для учнів проведено годину пам’яті «Ти вічний біль – Афганістан». Діти ознайомилися з подіями та фактами тих далеких днів, переглянули відео-презентацію «Війна в Афганістані». Читачі бібліотеки мали змогу ознайомитися з матеріалами книжково-ілюстративної виставки  «Афганістан – то біль і смуток».
Пам'ять про тих воїнів, хто загинув в Афганістані і тих, хто пройшовши кривавими афганськими дорогами до рідного дому і не дожив до сьогоднішнього дня, була вшанована хвилиною мовчання.





среда, 6 февраля 2019 г.

У зимовий час гра прийшла до нас


Вікторина-гра «У зимовий час гра прийшла до нас» проведена бібліотекарем Світланою Самілик для учнів молодших класів. Діти активно відповідали на запитання «зимової» вікторини, відгадували ілюстрації до казок про зиму, правильно називали казку. Ці веселі змагання не тільки розвага, але й корисні для дітей. Вони розширили свої знання про зиму, продемонстрували свою кмітливість. Найбільш активними були Яна Кизим та Даша Руденко.