четверг, 25 апреля 2024 г.

А ЧОРНОБИЛЬ БОЛИТЬ...

 

Сьогодні виповнюється 38 років, як людство зіштовхнулося з руйнівною силою радіації. Аварія на четвертому енергоблоці Чорнобильської атомної електростанції стала майже "хрестоматійною" для ядерників та реформувала правила техніки безпеки АЕС по всьому світу.

Через неї змінилися  наше життя. Через неї змін зазнала екологія. Через неї людство страждає до цих пір...

Цього дня працівниками СБК та сільської бібліотеки проведено бесіду-спогад "Чорнобиль не має минулого часу". Учасники заходу прослухали надану інформацію, пригадали події тієї фатальної  ночі, ознайомилися з виставкою "А Чорнобиль болить", віршами ,присвяченими даній трагедії, слухали аудіо-записи та вшанували пам'ять загиблих хвилиною мовчання.




вторник, 23 апреля 2024 г.

ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ КНИГИ і АВТОРСЬКОГО ПРАВА

 

23 квітня відзначають Всесвітній день книги і авторського права. Це свято авторів, видавців, вчителів, бібліотекарів та всіх, хто любить та шанує Книгу.

 Сьогодні, коли без Інтернету та цифрових технологій важко уявити собі життя та роботу, здається, що книга відступає на другий план. Але це зовсім не так. Книга була і залишається незамінним супутником людини, її мовчазним радником, всезнаючим помічником, невичерпним джерелом мудрості. Адже гарна книга, шурхіт сторінок і захоплюючий зміст для любителів читання не замінить ніщо.

Нехай зустріч із книгою стане вашою постійною потребою. У цьому  Вам допоможе виставка-рекомендація "Прочитай! Мені сподобалось!".

 

понедельник, 22 апреля 2024 г.

КРАСА ЗЕМЛІ ТАКА ВЕЛИКА СИЛА

 

Краса природи – справжнє диво.

Все неповторне і живе.

Де не поглянь, скрізь так красиво:

По небу сонечко пливе,

Навколо височіють гори,

Між горами дзюрчить вода.

А ліс зелений, наче море,

І всюди казка ожива!

 

День Землі – особливе свято для кожної людини. У цей день ми повинні подякувати нашій планеті за своє життя, за можливість дихати й відчувати красу цього світу.

До цієї дати в Байрацькій сільській бібліотеці-філії оформлена еко-виставка "Краса Землі така велика сила", де представлена література  про чарівну  природу рідного краю, охорону навколишнього середовища, збереження екології.


среда, 17 апреля 2024 г.

НОВІ КНИГИ – НОВІ ІМЕНА

 

Читачі Байрацької сільської бібліотеки-філії щиро вдячні Демченку  Сергію Івановичу за подаровані  бібліотеці книги сучасних українських авторів.

Впевнені, що кожна книга знайде свого читача. Віримо, що добрі справи завжди повертаються добром!

Відвідайте бібліотеку та виберіть книгу до вподоби!!!


 


вторник, 16 апреля 2024 г.

ПАМ’ЯТІ ДМИТРА КАПРАНОВА

 

16 квітня 2024 року на 57 році пішов із життя український письменник, публіцист, блогер та громадський діяч Дмитро Капранов. Разом із братом-близнюком Віталієм Капрановим він видавав історичну літературу та був ведучим YouTube-каналу «ім. Т.Г. Шевченка»

Дует братів Капранових широко відомий не тільки в Україні, а й поза її межами. Дмитро та Віталій народилися 24 липня 1967 року в місті Дубоссари (нині Молдова), зростали в Очакові та тривалий час проживали поза межами України. На початку 1990-х років вони організували український діаспорний рух у москві, зокрема, видавали українську газету «Тинди-ринди» та журнал української фантастики «Брати». У 1998 році Капранови повернулись до України та стали розвивати видавничий бізнес.

Так з’явився поштовий каталог книжок «Книгоноша» з інформацією про новинки українських видавництв. Вже в 1998 році він містив 600 назв, а в наступному 1999 році брати стали співзасновниками першого конкурсу гостросюжетної літератури «Золотий Бабай» та заснували видавництво «Зелений пес». Його основний фокус – художня література, зокрема для дітей, а серед партнерів – більш як 100 українських та іноземних авторів. Упродовж свого існування «Зелений пес» у межах 25 серій видало більш як 250 книг. У 2004 році почали видавати літературну газету «Друг Читача». З 2011 проводили перший Всеукраїнський конкурс двійників Тараса Шевченка. Підтримували та популяризували все українське. Широко відомі і власні твори братів Капранових. Зокрема, «Кобзар 2000» (2001), «Щоденник моєї «(2010), «Забудь-річка», «Справа Сивого» (2018), «Паперові солдати» (2019), «Рута» (2020).

З 2019 року Капранови вели YouTube-канал «імені Т.Г. Шевченка», який налічує майже 1 млн підписників.

На початку повномасштабного вторгнення письменники долучились до лав ЗСУ.


пятница, 12 апреля 2024 г.

ТАЄМНИЦІ КОСМОСУ

 

12 квітня відзначається Всесвітній день авіації та космонавтики.

Безкрайній космос... Який же він? Хто з нас не думав про це, розглядаючи його яскраві зорі, Чумацький шлях, "падаючі " зірки. За безліччю складних явищ, що відбуваються у ньому, він – невичерпний.

Україна і космос нероздільні. Україну можна по праву назвати колискою ракетно-космічної галузі. Неоціненний внесок у розвиток  ракетобудування і космонавтики зробили вчені, народжені на благословенній українській землі. Це К.Ціолковський, С.Корольов та ін. Згадаємо імена славетних українських космонавтів – Павло Попович, перший космонавт незалежної України Леонід Каденюк, який відкрив космічний ранок зоряної доби України .

Усі таємниці та загадки Всесвіту Вам розкриє література книжкової виставки "Таємниці космосу". Запрошуємо до перегляду!

вторник, 2 апреля 2024 г.

КОЖНА КНИГА – ЦЕ КРАЇНА

 

Дружба з книгою – це свято,

Не було б його у нас,

Ми б не знали так багато

Про новий і давній час.

Книжка – добрий вірний друг,

Книжка знає все навкруг.

 

Книгу у нас шанують усі. Вона була й залишається вірним супутником людини. Книга дасть слушну пораду, розповість про незвичайні пригоди і подорожі. Це – наш добрий друг і порадник.

2 квітня до Міжнародного дня дитячої книги  в Байрацькій сільській бібліотеці проведено свято книги "Кожна книга – це країна".

Учасники заходу ознайомилися з історією виникнення книги, пригадали правила поведінки з книгою, визначили місце книги в житті кожного, розгадували загадки, читали прислів'я,  познайомилися з піснею "Про книгу" на слова Н. Свойкіної, ознайомилися з книжковою виставкою. "Книги читати – нудьги не знати".